HIZMETLERIMIZ

Bodrum Yat Turları

MAVİ YOLCULUK / ÖZEL TEKNE GULET KİRALAMA

MAVİ YOLCULUK / ÖZEL TEKNE GULET KİRALAMA

BODRUM GULET BODRUM MAVİ YOLCULUK NEDİR..? Bodrum Gulet cruise

Ortalama bir gulet, 1-2 yılda tamamlanabiliyor. Fiyatları 1,5 ila 7 milyon avro arasında değişen guletlerimize Avrupa'nın önemli turizm şirketlerinden talep geliyor. Bodrum'daki İçmeler Tersanesinde 2018 de 24 lüks gulet denize indirildi. Bu teknelerden yaklaşık 50 milyon avroluk gelir sağlandı.
Son yıllarda büyük bir hızla gelişen sektör, ilçeye sığmaz hale geldi. Bodrum yarımadasında 45 yat imalat yeri, 6 adet yat bakım onarım ve çekek yeri ve 3 adet marina var. 45 adet yat imalat yerinden 20'si ihracata yönelik çalışıyor. İçmeler Tersanesinde geçen yıl 25 tersanede gulet, ayna kıç ve tirhandil tipi 24 lüks tekne üretildi. Tersanelerimizde artık 50-55 metrelik guletler yapılıyor. İstediği her türlü lüksü müşterilerimize sunuyoruz. Guletlerimiz, el işçiliği, estetik özellikleri ve dayanıklı olmasıyla ünlü. Atölyelerdeki imalatların çoğu yabancılar için. Turizmcilerin çoğunlukla mavi yolculuk ya da özel charter turları için kullandığı Bodrum guletlerine, Maldivler'den Meksika'ya dünyanın pek çok yerinde rastlamak mümkün.”

Kendi grubunuzu oluşturduğunuzda rotanızı siz belirleyeceksiniz.Bodrum yat veya bodrum gulet kiralama, seçeceğiniz menüye göre aşçılarımız sizin için en lezzetli yemeklerinizi hazırlayacaklardır.Bodrum charterte kne kiralama şirketimiz olarak, eğer rota hakkında herhangi bir bilgi veya tecrübeniz yoksa,turunuzdan neler bekliyorsunuz, bunu bize iletirseniz hangi rotanın size daga uygun bir rota ve bodrum mavi yolculuk serüveninin nasıl  olduğu konusunda ekibimiz size yardımcı olmaktan mutluluk duyacaktır.Yurdumuzda,populer olanlar,en güzel Gököva koyları ve Bodrum Gökova tur programı  Ege ve Akdeniz sahil kentlerinden  Bodrum, Marmaris, Göcek, Fethiye ve Antalya limanlarıdır. Buralardan geleneksel Türk ahşap tekneleri ile planlanan organizasyonlarda misafirlerimiz Türk ve Yunan sularında seyahat etme fırsatını yakalamaktadırlar.Bu turların tek sorunu bagımlılık yapmalarıdır!..Bir defa tura giden mutlaka bu turları tekrar tekrar yapmak istiyor.Bu tecrübeyle sabittir.Vira vira tekne kiralayarak veya gulet yat turları ile bizimle her zaman iletişime geçebilirsiniz.Önemle kiralanacak yat kalitesi ve bütçesi hakkında bilgi alın.Gulet  yat özel tekne kiralama agına hoş geldiniz.

Bodrumda Gökova  tekne turları ve Gümbet koyundan hareket eden teknelerimizle günlük özel veya yarım gümlük (all inclusice)herşey dahil turlarda yapmaktayız.Arıntı için mesaj bırakın veya whats up dan sorunuz.Ayni zaman da büyük guruplar için parti teknelerimiz veya sakin grup teknelerimiz mevcuttur.

Günümüz şartlarında, teknolojik gelişmelere paralel, gelişim gösteren ahşap gulet teknelerimiz,yüzen butik otel haline gelmiş ve misafirlerimize hizmet vermektedir.Hatta günübirlik parti botlarımız veya köpük partisi teknemizde sizi eglencenin ve mavinin zirvesine çıkartacaktır.

Mavi tur veya Mavi yolculuga çıkmak için öncelikle;Bodrum yat turları olarak,(BODRUMYATTURLARI.COM) bizlerinde yardımcı olabileceği bu yolculuk planı sizin hangi rotayı izlemek görmek istemeniz ve kaç kişi nasıl bir tekne istediginiz önemlidir.Sayınız ve ekonomik durumunuz tekne terçihi konusunda önemli faktör,Bodrum da özel tekne kiralamak veya gümbette özel tekne kiralamak veya sadece kabin kiralama  seçeneginiz vardır.

BODRUM YAT TURLARI olarak;mavi tur organizasyonlarında doğru tekne, doğru zaman, doğru personel ile hizmet alabilmenizi saglamak bizim için önemlidir.Bodrum mavi tur tekneleri veya Bodrum koyları tekneleri olarak,bizlerle lütfen fikir teatisinde bulunun !..

İlk defa  Bodrum dan süngerci tekneleri ile ortaya çıkan ve daha sonra turizmin en çok istenen tatil programı haline dönüşen mavi yolculuk,hayatınızın daima en güzel hatırlanacak tatili olacaktır.

Günümüzde ise ülkemizin gelir seviyesindeki artış, yabancı tatilcilerin sektöre devam ede gelen ilgisi ve sıkıcı şehir hayatı sektöre olan ilgiyi her gecen gün artırmıştır.. Sizlerde sıkıcı şehir hayatının yüksek temposundan bir an olsun uzaklaşmak, tatilinizi deniz, güneş ve sakinlikle geçirmek istiyorsanız,hiç vakit kaybetmeden mavi tur planlarınızı yapınız.

Ayrıca unutulmaması gereken bir önemli konu ise mavi yolculuk da erken rezervasyonun önemidir. Bu sayede misafirlerimiz istedikleri tekne ile istedikleri tarih de tatil yapma fırsatına sahip olurlar.

Mavi yolculuk öncesinde siz yolcularımızla doğrudan iletişimle beklentilerizi iyi anlamak ve teknemizin özelliklerini, talep edilen tarihteki mavi tur rota olasılıklarımızı, hava ve deniz şartlarını detaylı olarak iletmek çok önemli. Özellikle gurubunuzun yaş ortalaması, mavi yolculuk rotanızı belirlerken dikkate alınmalıdır.Çocukların veya ilk defa mavi tura çıkacak kişilerin ağırlıkta bulunduğu guruplarımız en korunaklı, sakin mavi yolculuk rotası Bodrum-Gokova körfezi –Bodrum güzergahını tercih edebilirler.

Haftalık bodrum mavi tur rotalarımızda genel olarak hergün iki koyda duraklanır ve akşam üzeri varılan son koyda geceleme yapılır. İki günde bir, su ve bazı günlük ihtiyaçları karşılamak üzere uygun koy veya daha büyük limanlara uğramak gerekebilir. Günlük motor seyri maksimum üç, dört saattir. Hava ve güzergah kosullarına göre mümkün olduğu kadar uygun yelkenler açılarak, sadece dalga sesleri eşliğinde sakin bir mavi tur seyri yapılabilir. İsteyen yolcularımız kaptanın izniyle, yelken ve dümende amatör denizciliğin keyfini çıkarabilirler. Tüm mavi yolculuk rotalarında, şimdiye kadar girmediğiniz kadar temiz bir deniz sizi bekliyor ve umarız hepimizin ortak çabasıyla hep böyle kalır. Bodrum yada Marmaris’ ten demir alıp dünyanin en güzel koylarında yapacaginiz mavi yolculuk bir kerede olsa mutlaka yaşanması gereken bir tat. Uzun kıyı şeridindeki koyların çokluğu, doğal liman oluşları, antik kentleri, doğal güzellikleri, her türlü su sporlarının uygun koylarda yapılabilmesi, Bodrum, Marmaris, Fethiye kıyılarını favori mavi yolculuk rotaları haline getiren en önemli ortak özellikler. Yine de her rotanın birbirinden farklı sayılabilecek özellikleri var. Bodrum'u bir referans çıkışı olarak alırsak, Bodrumun güneyindeki rotalar (Gökova, Hisarönü Körfezi) Marmaris’in güneyine göre biraz daha serin olabilir. Mavi yolculuk tarihinize göre bu dikkate alınabilir. Eğer nemli sıcak havadan çok rahatsız oluyorsanız; Temmuz, Ağustos aylarında Bodrum Marmaris arasında yer alan Gökova Körfezi, Hisarönü Körfezi nispeten daha nemsiz, esintili ve daha sakin bir mavi tur rotası seçeneğidir. Tüm rotaları denese de her misafirimiz için genelde tek bir rota en sevilenidir. Bodrum- Gökova Körfezi- Bodrum seyrini yapmalarını tavsiye ediyoruz. “Bodrum,şarkısı gibi pek çok kalpte özel bir yer tutan, Türk sanaçı ve entellektüelleri için popüler bir yuvadır. Bodrum'da yaşadığı bilinen ilk yazar, "Halikarnas Balıkçısı" namıyla Cevat Şakir Kabaağaçlı'dır. Buradaki yaşam hakkında yazdığı roman ve öyküler, kendisi gibi romantikleri buraya çekti ve bugünkü Bodrum'un keyfini çıkardığı o bohem atmosferin doğmasına,büyük rol oynadı. 

Bodrum - Gökova- Bodrum, (bodrum mavi tur gulet kiralama)

Bodrum- Hisarönü Körfezi-Bodrum, (bodrum mavi yolculuk tekne kiralama)

Marmaris - Fethiye Körfezi - Marmaris (marmaris mavi yolculuk özel gulet kiralama)

Bodrum limanı başlangıçlı rotalar haftalık Bodrum özel tekne / Bodrum gulet kiralama için en çok tercih edilen Bodrum Gökova  mavi yolculuk güzergahlarıdır. Ayrıca yine Bodrum çıkış ve bitişli olmak üzere yakın Yunan adalarına da mavi tur mümkündür,yalnız yurt dışı liman masrafları müşteriye aittir.Bu konuda ayrıntıyı lutfen sorunuz. Teknelerimizin Yunan adaları girişleri için yeterli donanım ve izne sahiptir.

Kuzey Oniki Adalar mavi yolculuk:( Bodrum - kuzey oniki adalar - bodrum) Bodrum, Kos, Leros, Patmos, Arki, Lipsi, Kalimnos, Bodrum 

Güney Oniki Adalar mavi yolculuk:(Bodrum - güney oniki adalar - bodrum) Bodrum, Kos, Nisiros, Rodos, Simi, Datça, Bodrum

Türk sularındaki Mavi Yolculuk rotalarına oranla daha çok seyir (yaklaşık 240 mil / 30 saat) yapılan bu turlarda hava şartlarına bağlı program değişiklikleri yapılabilir.

GÖKOVA GEZİSİ:

BODRUM - GÖKOVA KÖRFEZİ - BODRUM (7 gece / 8 gün)

1. Gün:Bodrum Limanı
Konuklarımız saat 15.30’dan itibaren karşılama görevlisi tarafından kamaralarına yerleştiriliyor. Tur ve tekne hakkında kısa ön bilgiler veriliyor. Yatta servis, akşam yemeği ile başlıyor.
2. Gün:Bodrum, Alakışla Bükü, Çökertme
Kahvaltıdan sonrası, Alakışla Bükü’ne hareket ediliyor. Arzu edilirse Alakışla Bükü’ndeki eski Bizans Köyü harabeleri gezilebilir. Akşam yemeği ve geceleme şirin bir balıkçı köyü olan Çökertme’de.
3. Gün:Çökertme, İngiliz Limanı
Kahvaltı öncesi , Tuzla Koyu’na hareket ediliyor. Tuzla’da öğle yemeği ve yüzme molası veriliyor. Akşam yemeği ve geceleme İngiliz Limanı’nda. 

4. Gün:İngiliz Limanı, Karacasöğüt
Kahvaltı Karacasöğüt’te alınıyor ve tekneye yeniden su ve kumanya takviyesi yapılması için burada bir süre demirli kalıyor. Bu sırada isteyen misafirler ekstra olarak düzenlenen tur ile Dalyan çamur banyosu ve İztuzu Plajı’na cipler ile gidebiliyor. Akşam yemeği ve geceleme, çam ağaçları ile çevrili şirin bir balıkçı köyü olan Karacasöğüt’de. Arzu edilirse buradan 20 dakika mesafedeki Marmaris’e gezi düzenlenebiliyor.
5. Gün:Karacasöğüt, Sedir Adası, Löngöz
Kahvaltıdan sonra Sedir Adası’na hareket ediliyor. Burada Orta Çağ’da Rodoslu şövalyelerin barınak yeri olarak kullandığı, Hellenistik-Roma çağından kalma eski Kedreai Ören Yeri bulunuyor. Adada, kilise, tiyatro, nekropol, ev kalıntıları ve şövalye armaları görülebilir. Adada bulunan kitabelerde Kleopatra’nın bu adaya geldiği ve denize girdiği anlatılıyor. Bu nedenle adadaki küçük koya Kleopatra Plajı deniliyor. Bu plajdaki bulgur tanelerine benzeyen deniz hayvanlarının kalıntılarından oluştuğu sanılan kumları almak yasak. Efsaneye göre Kleopatra’nın yöreyi çok beğendiğini gören Romalı Antonius gemilerle Kuzey Afrika’dan buraya kum taşıtmış. Bu kum bugün yalnızca Tunus’ta bulunuyor. Sedir Adası’na giriş ücretli. Akşam yemeği ve geceleme bir doğa harikası olan Löngöz’de yapılıyor. Arzu eden konuklarımız ormanda akşam yürüyüşü yapabilirler.
6. Gün:Löngöz, Orak Adası
Kahvaltıdan önce Kargılı Koyu’na hareket ediliyor. Öğle yemeğinden sonra berrak sulara sahip Orak Adası’'na gidiliyor. Akşam yemeği ve geceleme bu güzel adada yapılıyor.
7. Gün:Orak Adası, mavinin en güzel koyu ve doganın en güzel renkleri Papuçburnu konaklama ve ya dönüş Bodrum

8. Gün:Bodrum Limanı :Kahvaltıdan sonra en geç saat 10.30’da ayrılış.

NOT:İstege göre bir iki koy degişebilir veya hava şartlarına göre degişiklik olabilir.Müşteri bundan haberdar edilir.

KAPTAN SAFA KOCAMAN

TEL:00 90 533 232 22 32

 

CONCIERGE

CONCIERGE

Bodrum Yat Turlari veya bodrumyatturlari.com concierge hizmetide sağlamaktadır. Konakladığınız bölgeye dair, gece hayatı, en populer mekanlar, kiralamak istediğiniz araca kadar, gezmek ve görmek istediğiniz alanlarda sizlere profesyonel olarak rehberlik yapabilmektedir.Bodrum yat veya bodrum gulet kiralama haftalık veya özel tekne kiralama dışında yapılan hizmetlerimizdir.Bodrum Gulet cruise

Otel dişinda her türlü hizmetiniz ,iş programlarınız ve trasferleriniz için,araç veya şöförlü araçla transfer, rent a car, tekne turu, ilaç temini, çiçek siparişi, konser bileti, restoran rezervasyonunuz için bilet veya bilgi almak isterseniz lütfen arayın.TEL:0090.533 232 22 32

24 saat canlı telefon destegimizden bilgi alabilir en geç bir gün içersinde size net bilgi verilecektir.

TEL:0090 533 232 22 32 

Bodrum Gulet cruise

info@bodrumyatturlari.com