SIKÇA SORULAN SORULAR

Bodrum Yat Turları

SIKÇA SORULAN SORULAR

En sık sorulan soruları ve cevaplarını aşağıdaki boxlardan bakabilir, cevabını bulamadığınız yada sormak istediğiniz sorularınızı iletişim sayfasından bizlere yazarakta iletebilirsiniz.

Bizim için en uygun kiralama türü hangisidir ?

Özel Tekne / Gulet Kiralama : Özel Yat Kiralamada; tekne seçimi, tur tarihi, yemek menüsü, tur programı gibi detayların tümü sizin istekleriniz doğrultusunda belirlenir. Deneyimli personelimiz sizin ve grubunuzun memnuniyeti için sadece size özel servis verir. Tekne filomuzda bulunan 2 ila 16 kabinli yatlarımızdan size ve grubunuza en uygun standart ve fiyattaki yatı kendiniz seçebilirsiniz. Kabin Kiralama : Eğer bir grup oluşturmakta zorluk çekerseniz veya yalnız seyahat etmek isterseniz; Kesin Hareketli haftalık Mavi Yolculuk turlarımızda 1 veya daha çok kabin kiralayabilirsiniz. Dünyanın farklı yerlerinden gelen diğer misafirlerimizle tanışma imkanı bulursunuz. Kabin Turlarında tura çıkacak yatımızın ismi depar tarihinden 1 gün öncesinde açıklanır, turun başlangıç ve bitiş tarihleri, tur programı, yemek menüleri gibi detaylar önceden belirlenmiş olup bu standartlar dâhilinde yolculuk yapılır.

Kiralama ücretine neler dâhildir ?

Özel Tekne / Gulet Kiralama: Türk karasularındaki palamar ücretleri, liman vergileri, yat sigortası, yakıt, tekne çamaşırlarının temizliği, kullanma suyu, transitlog, personel servisi ve teknedeki ekipmanların ücretsiz kullanımı fiyata dâhildir. Kabin Kiralama: 1 hafta boyunca tam pansiyon konaklama ( kahvaltı, öğle ve akşam yemekleri, 5 çayı- kek, bisküvi servisi ),içme suyu (yemekler sırasında), yakıt, kullanma suyu, personel servisi, yat sigortası, tekne çamaşırları, Türk sularındaki palamar ücretleri, liman vergileri, transitlog fiyata dâhildir.

Kiralama ücretine neler dâhil degildir ?

Özel Tekne / Gulet Kiralama: Yunan karasularındaki liman vergileri ve palamar ücretleri, yemekler, alkollü ve alkolsüz içecekler, kara turları, havaalanı transferleri fiyata dâhil değildir. Kabin Kiralama: Alkollü ve alkolsüz içecekler, şişe su, kara turları ve havaalanı transferleri fiyata dâhil değildir. İçecekler tekne barından temin edilir.

Standart, Standart Plus,Lüks ve Ultra Lüks yatlar arasındaki farklar nelerdir ?

Standart Tekneler: Bu sınıftaki teknelerimiz diğer tekne çeşitleriyle aynı yapıda dizayn edilmiş olup, kliması yoktur. Her kabinde özel duş ve tuvalet mevcuttur. Kiralama fiyatları ekonomiktir. Standart Plus Tekneler: Klimalı Standart teknelerdir. Kiralama fiyatları ekonomiktir. Lüks Tekneler: Bu sınıftaki teknelerimiz standart teknelere göre daha geniş kabinlere sahiptirler. Her kabinde duş, tuvalet ve klima vardır. Kiralama fiyatları uygundur. Ultra Lüks Tekneler: Ultra Lüks tekneler misafirlerimizin her türlü ihtiyaçları göz önünde bulundurularak dizayn edilmiş özel yapım guletlerdir. Bütün odalar klimalı olup hepsi özel olarak dekore edilmiştir. Tekneler hiçbir masraftan kaçınılmadan son teknoloji ekipmanlar ile donatılmışlardır. Fiyatları da bunlar göz önüne alınarak belirlenmiştir.

Farklı limanlardan tura baslayıp bitirebilir miyiz ?

Özel Yat kiralarsanız fiyat farkı ödemek şartıyla bu mümkündür. Fiyat farkı turun başlangıç ve bitiş limanları arasındaki mesafeye göre değişmektedir.

Yolculuga çıkarken sigorta yaptırmalı mıyız ?

Yatlarımızın tamamı sigortalıdır ve 3. şahısları da kapsamaktadır. Arzu eden konuklarımız kişisel kaza, sağlık ve seyahat sigortaları yaptırabilirler.

Hava Nasıl Olacak?

Türkiye'nin Ege ve Akdeniz sahilleri, eşine az rastlanan, neredeyse 'güzel hava ve mavi gökyüzü' garantili, ender tatil notalarından biridir. Mavi yolculuğa, Nisan ayından itibaren, Kasım ayının ortalarına kadar çıkılabilir. Haziran, Temmuz, Ağustos ayları en sıcak ve tatiller sebebiyle en kalabalık aylardır. Bu sebeplerden ve fiyat avantajlarından dolayı, birçok kişi diğer aylarda da tura çıkmayı tercih ediyor.

Tekneye binis ve inis saatlerimiz?

Bütün turlarda tekneye biniş saati 15.30'dan itibarendir. Tekneden ayrılma ise son gün sabah kahvaltıdan sonra saat 10.30'dadır. Bu saatten sonra tekne yeni gelecek olan misafirlerimiz için hazırlanmaya başlar. Uçak ya da otobüs saatleri geç olan yolcularımız bagajlarını Bodrum Yachting Tour ofisine bırakabilirler.